Кількість
|
Вартість
|
||
|
Затяті велосипедисти впевнені: хороший байк – це не просто двоколісний транспортний засіб, який рухається завдяки м'язовій силі людини (а саме так вказано у правилах). Хороший велосипед – це надійний, зручний, безпечний улюблений дружочок, з яким вам комфортно та весело. Різноманітність сучасних моделей велосипедів, список топ-виробників, особливості комплектації – від усього цього розбігаються очі не тільки у велолюбителів, але часом і у профі. Щоб продертися крізь тумани незвичних термінів, численних брендів, невиразних деталей, потрібний чіткий навігатор. Ми готові провести вас велосипедними доріжками так, щоб до кінця прочитання статті ви точно розуміли, який велосипед підходить саме вам, де його купити і на що звернути увагу.
Три головних питання
Напевно, сьогодні нікого не потрібно переконувати в тому, що добрий велосипед – це не відома науці тварина. Що означає хороший велосипед? Хороший – за яких умов? Це має бути модель для дітей? Гірський велосипед для пересіченої місцевості? Складаний байк, який зручно зберігати у смарт-квартирі, наприклад, Crosser Dream 26? Все це – не пусті роздуми. Саме від відповіді на них і залежатиме ваш вибір.
Виходить, що перше й найважливіше правило при виборі правильного велосипеда – відповісти собі на наступні три питання.
Питання № 1. Для кого ви купуєте велосипед
Тут усе просто. Існують моделі:
-
Для дітей. Тут йдеться про триколісні моделі або про двоколісні, але з додатковими міні-колесами ззаду. Для старших дітей цілком розумно купити "звичайний" велосипед, але важливо пам'ятати: розмір коліс ми вибираємо виходячи не з віку, а зі зросту дитини.
-
Для підлітків. Як правило, такі велосипеди є зменшеною копією дорослих моделей. Їх відрізняє діаметр коліс: 24 дюйми. Виробники пропонують не лише міські моделі, а й гірські велосипеди для підлітків, наприклад, лінійка Angel від Crosser.
-
Для дорослих. Тут різноманітність моделей б'є всі рекорди, тому з вибором конкретної моделі потрібно визначатися далі.
Окремо також виділяються жіночі велосипеди, хоча їх не дуже багато: все-таки виробник воліє виготовляти моделі унісекс. Проте жіночий велосипед відрізняється від чоловічого:
-
він коротший;
-
у нього нижча рама;
-
у нього інша конфігурація сидіння: воно порівняно коротке і розширюється ззаду.
Важливо пам'ятати: різні за призначенням велосипеди відрізняються не лише діаметром коліс. Так, для дитячих та підліткових велосипедів особлива увага приділяється легкості рами: майже напевно є сенс переплатити за трохи дорожчу алюмінієву деталь, ніж мучити дитину вагою сталевої рами. Для “жіночого-жіночого” варіанта – міських велопрогулянок, спокійної їзди – краще звернути увагу на низьку відкриту раму.
Питання № 2. Для чого ви купуєте велосипед
Як тільки ви відповіли на питання, хто буде кататися (це було найпростіше, правда?), настав час подумати про те, кататися – де? І нащо воно вам потрібно?
Давайте подивимося, які тут можуть бути варіанти.
-
По місту. Спеціальні велодоріжки або будь-яке асфальтове покриття плюс щільний ґрунт у парках та лісопосадках – ваше поле діяльності. Мінімум складностей, наворотів, екстриму та максимум зручності – основні характеристики вашого байку. Ви не повірите, але виробники пропонують вам вибрати велосипед, який так і називається – міський. Така модель може розчарувати трушних велосипедистів, які звикли підніматися крижаними доріжками на вершину гори, але вам вона буде в самий раз: низька рама плюс високе кермо, комфортна вертикальна посадка плюс велике м'яке сідло, покришки з гладким протектором плюс можливість встановити додаткові аксесуари. Вам правда буде комфортно. Різновидом міських байків можна вважати круїзні велосипеди. Це моделі, які створені, щоб покрасуватись. Вони виглядають дуже оригінально, начебто приїхали до нас прямо з французьких фільмів минулого століття. І при цьому дарують максимальний комфорт під час поїздок.
-
Поганими дорогами. Якщо ви не розумієте задоволення їздити доріжками в парку, якщо вам потрібен екстрим і агрегат, досить витривалий для покатушок по пересіченій місцевості, вам краще звернути увагу на гірський велосипед. Посилена рама тут потрібна як повітря. Не меншу роль відіграють широкі колеса з чіткими протекторами. До речі, гірські велосипеди можна віднести до категорії універсальних моделей: якщо ви не готові купувати собі колекцію байків і вам потрібно зупинитися на одному, ця модель підійде якнайкраще. Для високих велосипедистів має сенс звернути увагу на такий різновид гірського велосипеда, який називається найнер. У нього значно більше діаметр коліс, за рахунок чого рух по ямах і вибоїнах виявляється більш плавним.
-
По шосе. Якщо у велосипедній подорожі вам важлива швидкість, швидкість і ще раз швидкість, вам варто придивитися до шосейного велосипеда. Власне, вся його конструкція підпорядкована лише одній меті: щоб велосипед їхав швидко. На пересіченій місцевості або парковими доріжками це такий собі варіант, але на шосе, тобто на рівному асфальті, він незамінний. Підійде він і тим, хто хоче використовувати байк як "тренувальний снаряд": якщо ви хочете їздити на велосипеді, щоб підтримати фізичну форму, шосейник підійде якнайкраще. Як це зазвичай і буває зі швидкісними моделями, тут немає нічого, що може перешкодити розвивати швидкість. Тут не буде амортизаторів, крил, багажника. Тільки легка рама, тільки "бараняче" кермо, тільки спортивне сідло. Так, ну і приготуйтеся до майже горизонтальної посадки!
-
Повсюди. У компанію до гірського велосипеда, який можна назвати універсальною моделлю, варто легко відправити ще кілька моделей. Їх часто називають гібридними, тому що саме цим вони і відрізняються – можливістю їздити з однаковим комфортом і по ґрунту, і по асфальту. Якщо ви підберете собі потрібну модель, будьте впевнені: і поїздки на роботу, і виїзди на дачу принесуть вам однакове задоволення. Серед гібридів має сенс звернути увагу як мінімум на два різновиди.
-
Дорожній велосипед. На ньому вам підкоряться і ґрунтові лісові дороги, і міський асфальт. Такі моделі поєднують у собі комфорт неспортивних та силу спортивних байків. Але природно, будь-яке поєднання – це компроміс: міський велосипед точно буде комфортнішим, а гірський – потужнішим. Але ж вам потрібно два за ціною одного, правда?
-
Гравійний велосипед. Як зрозуміло з назви, такі байки добре справляються з “сумнівними” поверхнями, типу гравію. Але знавці підтверджують: на таких моделях цілком комфортно їздити буквально будь-якими дорогами. Головний козир гравійних велосипедів – їхня надійність. Вони чуйно слухаються водія на бездоріжжі, при цьому розвивають відмінну швидкість для поїздки рівною дорогою. А ще вони чудово метчаться з багажником – всі зручності в одному пристрої!
-
-
Потрюкачити. Іноді не важливо, де ви їздитимете на велосипеді. Критично важливо, що ви робитимете. Трюки! У такому разі ви, напевно, знаєте, що таке BMX. Для інших скажемо, що саме так називається велосипед для трюків – bicycle moto extreme. Відповідно ці байки спроєктовані так, щоб полегшити їздцю виконання трюків. Вони міцні, невеликі, легкі. А ще вони мають лише одну передачу.
Зрозуміло, всю різноманітність сучасних велосипедів для дорослих складно помістити в ці кілька різновидів. Крім того, бувають "пограничні" моделі, які належать до того чи іншого класу лише на підставі здорового глузду. Але важливіше інше. Важливіше розуміти, хто, де і навіщо їздитиме на цьому велосипеді. І тоді, повірте, пошук буде у рази легшим.
Питання № 3. Як підготуватися до покупки
Хороший спосіб вибрати правильний велосипед – довіритися думці консультантів. Менеджери магазину Crosser продали не один і не десять байків – і вони зможуть зорієнтувати вас, яка модель для дорослих за прийнятну ціну вам підійде. Але до розмови з консультантом було б непогано підготуватися. Зупинімося на основних базових моментах. Які деталі велосипеда відіграють важливу роль?
-
Рама. Немає нічого важливішого за раму. А в рамі немає нічого важливішого, ніж матеріал, з якого її виготовлено. Сьогодні подіум ділять два матеріали: сталь та алюміній. Перша важча, але дешевша. Друга, відповідно, легша. Але й грошей доведеться викласти більше. Вирішувати, як завжди, вам. (Але консультанти зазвичай радять алюміній, і це дуже корисна порада.)
-
Колеса. Їхній діаметр повинен бути адекватним вашому зросту. Для початку достатньо запам'ятати три цифри (нагадаємо, що колеса вимірюють у дюймах):
-
20
-
24
-
26.
-
Відповідно 20-дюймовими колесами, як нескладно здогадатися, зазвичай обладнують дитячі велосипеди. Наступна цифра – для підліткових байків. Ну а 26 – то для дорослих. Правда, у випадку з останніми, що називається, можуть бути варіанти, але тут вам може допомогти консультант Crosser.
-
Підвіска. Ця деталь відповідає за амортизацію. Відповідно у вас може бути модель:
-
з однією підвіскою;
-
з двома підвісками;
-
без підвісок.
-
Останній варіант підходить тим, хто планує їздити рівною поверхнею: вам просто не потрібно нічого “пом'якшувати”, а відсутність підвіски дозволить розвинути вищу швидкість. Відповідно, якщо ви плануєте екстремальні поїздки по пересіченій місцевості, вам може знадобитися дві підвіски. Втім, для переважної більшості велосипедистів однієї буде цілком достатньо.
Ну і насамкінець нагадаємо очевидне: будь-який велосипед повинен бути вам якраз. Це означає, що його розмір безпосередньо пов'язаний із вашими габаритами, насамперед зростом. Консультанти Crosser підкажуть вам, який розмір велосипеда (сюрприз: він же розмір рами) підходить саме вам. Але не зайве й пам'ятати такий лайфхак: поставте велосипед на рівну поверхню і станьте так, щоб байк був розташований у вас між ногами. Поміряйте відстань до рами: в ідеальному випадку вона повинна приблизно дорівнювати ширині вашої долоні.
Одна головна відповідь: велосипед Crosser
Бренд Crosser – це чудове втілення open minded strategy. Це український бренд, відкритий світові, готовий слухати та вбирати нові ідеї, думки та пропозиції, застосовуючи їх для виготовлення якісних, комфортних, дружніх велосипедів.
Історія компанії Crosser розпочалася у 2015 році. Захоплені професіонали почали створювати персональний транспорт, який був би затребуваний українцями: водночас надійний, непафосний та порівняно недорогий. Сьогодні цей перевірений український бренд активно співпрацює з азіатськими країнами: саме там налагоджено виробництво алюмінієвих рам і саме там відбувається первісна збірка кожної моделі. Ну а фінальна збірка – вона за вами: велосипед Crosser буде доставлений вам у розібраному вигляді, і ви фактично берете участь у народженні вашого майбутнього улюбленця. Так що складання вашого байка – ваших рук справа. Або вашої дитини! Уявіть, як це цікаво та захоплююче!
Ми пропонуємо вам довірливі стосунки. Довіра до бренду Crosser можлива завдяки нашому професіоналізму, закоханості у свою справу та уважному ставленню до наших друзів-замовників. Будьте впевнені у
-
якості. Ми розробляємо суворі стандарти, ретельно стежимо за їх дотриманням та гарантуємо високу якість продукції. Власне тому гарантія на велосипеди Crosser складає 24 місяці: протягом цього терміну будь-яке вирішення проблем, що підпадають під гарантійні випадки, – за нами. Але й після двох років ми вас не покинемо!
-
можливості вибрати найкраще. Ми знаємо, що не може бути одного найкращого велосипеда. Але кожна з моделей, що реалізуються Crosser, – найкраща у своєму роді. Ви зможете обрати міський, шосейний, гірський велосипед, що відповідає вашим уявленням та побажанням.
-
розумному ціноутворенні. Вартість велосипеда залежить тільки від моделі, функціоналу та комплектації. Жодних накруток і посередницьких ланцюжків. Крім того, щоб зробити покупку дешевше (і щоб це не позначилося на якості), ми пропонуємо доставку в розібраному вигляді. Ви здивуєтеся, як сильно можна заощадити, якщо попросити пошту доставити меншу коробочку :)
Crosser знає, що таке велосипед. Crosser знає, як його створити. Ну а ви – ви точно знаєте, як його купити. Просто, вигідно та зручно. Телефонуйте нашим консультантам! Адже ви вже точно усвідомлюєте, що вам потрібно :) А якщо й залишилися якісь сумніви – то більше дзвоніть: велосипедисти завжди зрозуміють один одного і домовляться. Чекаємо на зустріч з вами!